Aktualności

Kliknij poniżej w interesującą Cię wiadomość aby przeczytać całą

 • Konkurs

   

   

  Regulamin do pobranie poniżej

 • ZAWIADOMIENIE

  W związku ze zbliżającą się przeprowadzką administracji z dotychczasowego lokalu do kontenerów (tymczasowa lokalizacja) , zawiadamiamy, że przyjmowanie i obsługa mieszkańców będzie utrudniona.


  Liczymy na zrozumienie zaistniałej sytuacji i za utrudnienia przepraszamy.


  Przewidywany czas przeprowadzki 15.11.2010r. – 30.11.2010r.


   

 • Kiedy wiadukt na Żoliborz? W grudniu po południu?

  Jarosław Osowski  W piątek ratusz przyznał, że nie przywróci w obiecywanym terminie przejazdu między Śródmieściem a Żoliborzem przy Dworcu Gdańskim. Zamiast pod koniec października, pierwszym z wiaduktów samochody i autobusy pojadą prawdopodobnie w grudniu.

  W tak bezpośredni sposób kajał się w piątek koordynator ratusza ds. inwestycji Wiesław Witek. - Termin otwarcia przejazdu między ul. Andersa a ul. Mickiewicza zapowiadany w kwietniu na 29 października nie zostanie dotrzymany - po raz pierwszy oficjalnie przyznał to, co ujawniliśmy w "Gazecie" już w połowie sierpnia.
  Wiosną miasto niespodziewanie odcięło południową część Żoliborza od stacji metra Dworzec Gdański, choć wcześniej urzędnicy zarzekali się, że przejście nad torami będzie możliwe przez cały czas inwestycji. Chodzi o odbudowę tuż powojennych wiaduktów, które groziły zawaleniem. Ruch zaczęto z nich wycofywać jesienią 2008 r. Od tamtej pory tramwaje omijają pół Żoliborza. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz zapewniał wtedy, że wszystko wróci do normy "za dwa lata". Niestety, miasto zawala kolejne terminy....
   

 • Kiedy wiadukt na Żoliborz? Na pewno nie w październiku.

  Kiedy wiadukt na Żoliborz?
  Na pewno nie w październiku.
  Jarosław Osowski

  Żoliborz może zapomnieć, że odbudowany wiadukt koło Dworca Gdańskiego będzie otwarty pod koniec października. Urzędnicy, którzy to obiecali, teraz głowią się nad nowym terminem.


  wiadukt.jpg

 • Powązki: jest kaplica i trzy kościoły, będzie kolejny

  Powązki: jest kaplica i trzy kościoły, będzie kolejny
  Jarosław Osowski

  Choć na Powązkach stoi już dom pogrzebowy i trzy kościoły blisko siebie, ratusz szykuje działkę pod kolejny. W dodatku obok stacji benzynowej na parkingu przy Cmentarzu Wojskowym. - Komu ma tu służyć? - protestują radni Żoliborza.

  powazki.jpg
  Fot. Wojciech Surdziel / AG
  Wzorcowy skromny kościół św. Krzysztofa przy ul. Niedzielskiego na Piaskach

 • Przemysłowy Żoliborz: Deweloper to nie kułak

 • Dłużnicy czynszowi będą mogli być ujawniani w rejestrze spółdzielni

 • Warszawski emeryt łyka dziennie średnio pięć tabletek

 • Bolesne koszty wieczystego użytkowania

 • To nie żart, twoje dziecko może od niej oślepnąć!